Mukařov je kvůli „špehování” domů v koaliční krizi

Adam Prýl | 01.04.2019

TermoMukařovskou koalicí hýbe další spor. Po loňské bouřlivé předvolební kampani následovalo nelehké vyjednávání koalice mezi třemi subjekty, které si rozdělily zastupitelské mandáty - Sdružením kandidátů Mukařov, Srbín, Žernovka, TOP 09 Mukařov a Společně. Když už se zdálo, že se situace uklidní, sdružení mají svá jasná jména a vedení a všechna trestní oznámení jsou již podána a následně odložena, přichází návrh o kontrole prázdných domů. Ta má proběhnout skrze kontrolu odběru elektřiny ve spolupráci se Středočeskou energetikou (SČE).

Vedení obce dostalo podnět od části zastupitelů k vypracování analýzy, aby se obec dozvěděla, kde a kolik je na jejím katastru prázdných domů a bytů. Analýza má sloužit k dosažení maximální transparentnosti obce před jejími občany, následnému zdanění či případnému vyvlastnění prázdných bytů či domů. „Stejně jako my nechceme skrývat nic před občany, očekáváme, že oni nebudou nic skrývat před námi!“, nechal se prý slyšet jeden ze zastupitelů v restauraci U kostela.

Z tohoto vyjádření je zřejmé, že se jedná o hlubší ideový spor jdoucí napříč stávající koalicí. Část zastupitelů se proti této analýze bouří, s odkazem na ochranu soukromí a soukromého vlastnictví. Nejmenovaná zastupitelka prohlásila v restauraci Montgomery nad bramborákovým hamburgerem, že: „Podobné šmírování tady nebylo snad ani před revolucí“.

Jaké vyjádření padlo k dané záležitosti v restauraci Na Budech se nám nepodařilo zjistit. Jisté je jen to, že jeden ze zastupitelů z ní byl vykázán.

Úkolu se iniciativně zhostil Výbor pro veřejný pořádek a dopravu (VVPD), který požádal o součinnost zástupkyně Kulturního a komunitního centra Mukařov (KKCM). Středočeská energetika bohužel požadavek na spolupráci při analýze odběrů elektřiny s odkazem na ochranu osobních údajů odmítla. VVPD nyní v součinnosti s KKCM hledá dobrovolnice-maminky do dvoučlenných hlídek, které by obcházeli ulice. Za úkol budou mít kontrolu stavu elektroměrů. U domů s nedostupnými elektroměry budou provádět měření vyzařované energie prostřednictvím termo-kamer. Obecní úřad již objednal 3 termo-kamery s nástavci na držadla kočárků, která mají usnadňovat mateřským hlídkám měření.

Máte-li zájem o účast v mateřských hlídkách, hlaste se prosím na email starosta@mukarov.cz

 

Související články a dokumenty:

Menu

Anketa

Jak hodnotíte změnu tohoto webu?