Diskusní fórum www.MUKAROV.cz

Toto fórum slouží pro diskusi otázek problémů a podnětů týkajících se jak regionu MUKAŘOVska tak webových stránek samotných. Na anonymní příspěvky nebude ze strany obce reagováno. Vulgární, nesrozumitelné a komerční příspěvky budou z fóra odstraněny.

Provozovatel stránek nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.

Diskuze

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.


 
 • Tom
  29.03.2018 19:10 odpovědět

  Dobrý den,

  na stránkách se píše o svozu velkoobjemového odpadu, bohužel se už nepíše kdy...

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  30.03.2018 12:33 odpovědět

  Dobrý den,

  musíte kliknout na záložku "aktuálně"

  RS

 • Tom
  30.03.2018 20:36 odpovědět

  Aha, tam to je. Já tam šel proklikem z hlavní stránky přes odkaz "Svoz velkoobjemového odpadu 2018". Každopádně děkuji

 • Milada | m.vosecka(at)iex.cz
  23.03.2018 20:37 odpovědět

  Dobrý večer, 

  děkuji za podanou informaci týkající se svozu bioodpadu, resp. k navýšení ceny svozů pro rok 2018 v naší obci. Ani my nemáme zájem na tom,  aby se znečišťovalo prostředí vyvážením bioodpadu tam, kam nepatří. 

  Děkuji, MV

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  23.03.2018 12:54 odpovědět

  Dobrý den,

  ponechám stranou, proč myslíte, že likvidace bioodpadu je snažší, než likvidace plastů. Dávám Vám za pravdu, že cena za svoz bioodpadu od společnosti Marius Pedersen se znatelně zvýšila. Je to služba komerční - a společnost nemá důvod na likvidaci "prodělávat". A protože v naší obci je služba nabízena v měsících březen až prosinec, u 240L nádoby tak vychází jeden vývoz na cca 58,- korun. Snížit ceny ještě víc lze jedině tak, že by část nákladů nesla obec. A nebo - a to dělá poměrně dost lidí, s platbou čekají na období, kdy začne růst tráva. Cena se totiž krátí dle počtu vývozů a najednou zjistíte, že jsme levnější než všechny ostatní obce, které mají buď čtrnáctidenní svoz a nebo službu začínají až v půlce dubna a končí v říjnu.

  Pokud zmiňujete Struhařov, nemohu říci, že by zde nabízené podmínky byly výhodnější než systém, který máme my. Partnerské obce musí za dovoz bioodpadu platit od tuny a obcím platí samozřejmě i občané - viz např. tabulky poplatků ve Svojeticích, Louňovicích, Tehovci...

  Ohledně kompostárny v Srbíně chci uvést, že provozní řád je jasně dán a je zveřejněn i zde na webových stránkách obce. Rozhodně nesouhlasím s tvrzením, že na hromadách zde pracuje jen čas a není zde žádná organizace. Ukládat zde bioodpad lze i nadále bezplatně. Obec Mukařov navíc pro občany bezplatně každý týden zajišťuje přistavení kontejnerů na bioodpad v různých částech obce a dvakrát do roka je možnost nechat si kontejner přistavit i na zahradu. 

  Ještě před pár lety neměli občané jinou možnost, než odpad likvidovat výhradně kompostováním. Ti méně slušní jej vyváželi do lesů, příkopů, na kraj polí. Velikost zahrad se za desítky let nezměnila a je to obec, kdo naopak nabízí stále širší možnosti, jak bioodpad likvidovat. Možností, které naše obec občanům nabízí je dnes několik.

  Nejsem určitě žádný "sluníčkář", ale pokud chceme mít krásně posekané a upravené zahrady, které nikde v rohu "nehyzdí" kompost, pak je třeba si říci, že to bude něco stát. A v případě, že chci aby mi bioodpad někdo odvezl až od domu, pak je cena samozřejmě vyšší.

  RS

 • pavel
  24.03.2018 19:29 odpovědět

  Dobry vecer pane starosto

  a jak budete reagovat na pripominku ohledne kvality prijezdove cesty? Vymoly, louze blato,ktere vsechna vozidla vynaseji na tu novou asf cestu, kterou obec nechala ze svych prostredku vybudovat... kdyz neprsi a je sucho,pak prach,ktery se vznese pri kazdem prujezdu. co pak osobni vozidla, a co male nakl vozidla, ktera zde celkem pravidelne a velmi rychle projizdi.... pri jedne osobni schuzce jste slibil napravu i v soucinosti s provozovatelem... domnivate se, ze trochu vysypne drti z cihel je dostatecne reseni.Verte, ze mistnim obyvatelum urcite ne. Hodlate tuto situaci nejak s odchazejici zimou resit? Vypada to dle diskuze nize, ze provoz se zde jeste zvysi:-( takze by to bylo mozna vhodne. predem dekuji za Vasi jasnou odpoved.

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  29.03.2018 10:54 odpovědět

  Dobrý den,

  reagovat musím tak, že se jednalo a stále jedná o polní cestu. Slouží k příjezdu na kompostárnu, slouží zemědělcům, slouží i jako jedna z příjezdových cest k několika rodinným domům u hranice katastru s Louňovicemi. V nejbližší době není v plánu jiné řešení, než případné díry opravovat zasypáním štěrkem. Jak bylo uvedeno na začátku, od nepaměti se jedná o polní cestu. Zásyp stavební sutí není zcela určitě iniciativou, ani z pokynu obce.

  RS

 • pavel
  01.04.2018 17:37 odpovědět

  dobrý den,

  Vase reakce me bohuzel zklamala. obec svym rozhodnutim zvysi provoz na polni ceste a nepijme zadna dalsi opatreni. je videt, ze nebydlite v blizkosti teto cesty. polni cesta z bezne definice urcite neslouzi pravidelne doprave ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Poln%C3%AD_cesta ), kterou jste de facto na ni zavedl. napr vcera jsem videl tri vozidla, ktera projela rozhodne rychleji nez 30 a troufam ze domnivat i nez 50km/h. vozidla specialne v teto dobe znecistuji asfalt, ktery navazuje. to nehodlate omezit rychlost ani dopravni znackou? v blizkosti je detske hriste nemyslite si, ze tato situace zhorsuje bezpenost kolem tohoto hriste.

  jaka navrhujete opatreni do budoucna - tentos tav je rozhodne nedostacujici. jak lze tento bod zaradit na jednani zastupitelstva?

  dekuji za odpoved

 • Honza
  06.04.2018 10:26

  Čím rozbitější cesta bude, tím pomaleji po ní budou auta jezdit, ne? Značka je dobrá věc, sama o sobě moc nikoho nezpomalí...

 • Pavel
  10.04.2018 10:25 odpovědět

  Dobrý den pane starosto,

  ještě si dovolím malý návrh - kdyby jste měl čas - běžte se v sobotu dopoledne podívat tak na hodinu až dvě k danému místu - třeba mě lépe pochopíte. 

  "dobrý" názor Honzi - čím více děr tím pomaleji, ale věřte prašnost, resp zněčištění blátem to neřeší. 

 • Michaela Černá | cernousekmisa(at)gmail.com
  20.03.2018 12:43 odpovědět

  Dobrý den,

  včera se ztratila z obce Žernovka fena velkého švýcarského salašnického psa. Slyší na jméno Adéla. Je nekonfliktní, čipovaná a kastrovaná. Naposledy byla viděna včera v poledne v lese mezi obcemi Žernovka a Louňovice. Okolí svého bydliště a lesy kolem zná, obvykle domu dorazí sama. Kdyby jí náhodou někdo viděl, nebo si jí vzal na noc domu, kontaktujte, prosím, majitelku na tel. 724 264 024. Předem děkuji.

 • Milada | m.vosecka(at)iex.cz
  19.03.2018 16:21 odpovědět

  Dobrý den, cena za svoz bioodpadu pro rok 2018 ve sovnání s minulým rokem mi přímo vyrazila dech. Občas jsme také využili možnosti "kompostárny" v Srbíně, pokud se dá o kompostárně hovořit. Přístupová cesta jedno velké bahno a v areálu žádný řád. Jen kupící se hromady, se kterými pracuje jen čas. Pokud již docházelo k poklesu zájmu o placený svoz bioodpadu, jak poukazovala svozová společnost, pak k dalšímu poklesu dojde i v letošním roce, a to vzhledem k vysokému nárůstu ceny. Určitě je snažší likvidovat bioodpad než plasty a pod. Nelze si vzít vzor ze struhařovské kompostárny nebo se se Struhařovem v tomto ohledu domluvit? MV

   

 • Martin | M.Rous(at)seznam.cz
  15.03.2018 10:39 odpovědět

  Proč by tam nemohl stát? .. náves není soukromé parkoviště tak tam může parkovat kdo chce pokud nepřekaží ... alespoň nikdo nenarazí do té debilně umístěné stopky ... a jsem docela rád že pán stojí na návsi než u sebe před barákem, kde svojí šířkou zasahoval do vozovky a vytvářel tím nebezpečnou překážku. M

 • Martin | M.Rous(at)seznam.cz
  15.03.2018 10:40 odpovědět

  Jeeeezis kolikrat se mi to tady zobrazili ... pardooon ;) 

 • Hanzlikova
  14.03.2018 23:51 odpovědět

  Prijde mi smesne vypisovat konkurz na reditelku ZS kvuli tomu, ze udajne zanedbala udrzbu klimatizace ve skolni jidelne a oprava pak stala vic, a na druhe strane se napr. nechavame oproti jinym obcim natahovat za svoz odpadu.... neni to take spatne hospodareni, resp. horsi? Duvody pro konkurz na reditelku mi prijdou ponekud umele vykonstruovane, viz zapis ze zastupitelstva obce. Co je pravym duvodem pro konkurz?

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  15.03.2018 22:06 odpovědět

  Dobrý večer,

  tak s lepším příkladem míchání hrušek s jablky jsem se snad ještě nesetkal. Z čeho soudíte, že se necháváme oproti jiným obcím natahovat? Vážne si myslíte, že jsme prostě jen kývli na navržené ceny?

  Musím říci, že v jednom i druhém případě vynášíte soudy bez dostatku informací. Vysvětlím důvody, proč byl konkurs schválen: Funkční období ředitele školy je šestileté. Po této době zastupitelstvo může (a nemusí) konkurs vyhlásit. Naše paní ředitelka ZŠ je ve funkci od roku 2003 a během této doby nebylo ani jednou ke konkursu přistoupeno. Až letos. Konkurs však není "poprava paní ředitelky", konkurs je prostě podobný proces jako volby do zastupitelstva - děláte-li svou práci dobře, je velká pravděpodobnost, že ji budete dělat dál.

  Rudolf Semanský, starosta obce Mukařov

 • Hanzlikova
  16.03.2018 08:46 odpovědět

  Hrusky dejme tomu rovna se ḱlimatizace, jablka dejme tomu rovna se svoz odpadu, spolecne je v obou pripadech hospodareni s penezi. Nevim, zda jste jen kyvli na navrzene ceny, ale mozna se dala domluvit lepsi cena anebo s nekym jinym, stejne, jako se pani reditelka  "mohla starat lepe" o klimatizaci, aby tolik neutratila za naslednou opravu? Nevim jak Vy, ale ja tam jasne vidim spolecneho jmenovatele - hospodareni s penezi.

  Urcite nemam dostatek informaci, ono je docela tezke tady nejake info o deni v Mukarove sehnat. Cetla jsem zapis ze zasedani, posloucham, co se rika, chodim na web skoly, kkcm, fb atd.... nejaky zaver si z toho prirozene udelam. A dost me to v tomto pripade znepokojuje.

  Tak jak jste to napsal, ze se nejedna o "popravu pani reditelky a dela-li svou praci dobre, bude ji delat dal", mam sice tendenci se uklidnit, ale otazka je, jestli dokazete zajistit, aby to tak spravedlive a objektivni opravdu bylo. Kdo bude posuzovat, zda pani reditelka dela svou praci dobre? Dokazete zamezit tomu, aby doslo k nejakym "nekalym tlakum?" To je neco, co me znepokojuje. Ne fakt, ze pani reditelka vyhraje nebo nevyhraje. Ale ze nebude objektivne a spravedlive posouzena kompetence uchazecu..... a ten dojem mam proto, ze jsem cetla duvody k vyhlaseni konkurzu a posloucham, co se rika.... a prijde mi to naraficene, vymyslene, nafouknute, prekroucene atd...

  Pekny den,

  Jana Hanzlikova,

  obcanka Mukarova

   

   

 • Hanzlikova
  16.03.2018 09:04 odpovědět

  ad svoz odpadu - ted jsem teprve objevila, co jste odpovidal drive... dekujeme za vysvetleni, pravdepodobne to lepe domluvit neslo. Nicmene i v tomto pripade tam vidim mnoho spolecneho s klimatizaci ve skolni jidelne - vy mate moznost a udelal jste to, zde obhajit Vase hospodareni s penezi ohledne svozu. Pani reditelka se na jednani zastupitelstva take obhajovala, jak je v zapisu, ze udrzbu nezanedbala a hospodarila s penezi dobre.....

  jh

 • Šťastná | pida.stastny(at)seznam.cz
  14.03.2018 08:42 odpovědět

  Dobrý den,chci se zeptat, jestli byl pro rok 2018 vystaven harmonogram pro

  přistavování kontejnerů na bioodpad.

  Děkuji za zprávu

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  15.03.2018 22:07 odpovědět

  Dobrý večer,

  ano, v nejlbližších dnech bude zveřejněn i zde, na webu obce.

  RS

 • Pokorný | polasro(at)tiscali.cz
  12.03.2018 15:02 odpovědět

  Vítání občánků  se připravuje na květen,až bude lepší klima. Všechny osobně navštívím s pozvánkou včas ,až bude určen přesný datum vzhledem k připravovaným oslavám. fp.

 • Srbíňák
  12.03.2018 11:11 odpovědět

  Chtěl bych touto cestou požádat majitele autodopravy, který si udělal parkoviště ze srbínské návse, aby si našel jinou plochu. Pohled na vozidlo naložené paletami a olejové skvrny nejsou to co by mělo naší náves zdobit. 

 • Martin | M.Rous(at)seznam.cz
  15.03.2018 10:38 odpovědět

  Proč by tam nemohl stát? .. náves není soukromé parkoviště tak tam může parkovat kdo chce pokud nepřekaží ... alespoň nikdo nenarazí do té debilně umístěné stopky ... a jsem docela rád že pán stojí na návsi než u sebe před barákem, kde svojí šířkou zasahoval do vozovky a vytvářel tím nebezpečnou překážku. M

 • Martin | M.Rous(at)seznam.cz
  15.03.2018 10:38 odpovědět

  Proč by tam nemohl stát? .. náves není soukromé parkoviště tak tam může parkovat kdo chce pokud nepřekaží ... alespoň nikdo nenarazí do té debilně umístěné stopky ... a jsem docela rád že pán stojí na návsi než u sebe před barákem, kde svojí šířkou zasahoval do vozovky a vytvářel tím nebezpečnou překážku. M

 • pavel
  15.03.2018 11:57 odpovědět

  Dobry den,

  urcite je lepsi ze stoji na navsi nez u sebe pred barakem kde permanentne tvoril prekazku na komukaci, nicmene i letos v zime tomu tak bylo neb uz zrejme nakladaky dva...

  To ze je primo uprostred, hned vedle pamatnicku a tak trochu brani ve vyhledu smer svojetice je uz vec jina- urcite by bylo lepsi kdyby stal nahore....

 • Mirek | miroslav.matias(at)email.cz
  04.04.2018 17:41 odpovědět

  Dobrý den,

      všiml jsem si příspěvků týkajících se mého naklaďáku.

  Je pravda, že loni v zimě jsem tvořil překážku na silnici, za což se omlouvám a také jsem si za to zaplatil pokutu... S místo starostou, panem Zímou, který se u mě loni v zimě stavoval jsme se domluvili, že na té návsi by to vadit tolik nemělo. Pokud bude lepší stát nad památníčkem, tak v tom nevidím problém. Ten výhled na Svojetice chápu.

  Můj druhý náklaďák občas stojí před domem, ale myslím, že tam by to už vadit nemělo, protože tam stojí na mém pozemku. Zrušil jsem plot a udělal si tam parkovací stání tak, abych nezasahoval do silnice.

  Olejové skvrny samozřejmě odstraním.

  MM.

1 2 3 4 5

Menu

Anketa

Obec Mukařov připravuje systém třídění odpadů přímo v domácnostech. Využijete tento systém, kdy každý rodinný dům bude mít i nádoby na tříděný odpad?