Diskusní fórum www.MUKAROV.cz

Toto fórum slouží pro diskusi otázek problémů a podnětů týkajících se jak regionu MUKAŘOVska tak webových stránek samotných. Na anonymní příspěvky nebude ze strany obce reagováno. Vulgární, nesrozumitelné a komerční příspěvky budou z fóra odstraněny.

Provozovatel stránek nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.

Diskuze

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.


 
 • Marek Přibík
  13.11.2017 21:35 odpovědět

  Rád bych poděkoval celému zastupitelstvu Mukařova, že se nenechali zastrašit ani uplatit (protože prý i podobné pokusy tu byly) a neschválili na říjnovém zastupitelstvu 10.10. změnu plánu lomu Žernovka na zavezení skládkou. Opravdu si toho vážím, měl jsem obavy, jelikož zde kupuji stavební pozemek a toto by mě vůbec nepotěšilo. Přeji mnoho sil i do budoucna!

   

 • Petr Hojzak | petr(at)hojzak.cz
  14.11.2017 04:25 odpovědět

  dneska bude druhe kolo ;-)

   

 • Marek Přibík
  14.11.2017 08:25 odpovědět

  Druhé kolo čeho?? 

 • Petr Hojzak | petr(at)hojzak.cz
  14.11.2017 09:02 odpovědět

  Dneska na zasedani obce (19:00) prijde majitel toho lomu a bude se snazit presvedcit urad, aby to rozhodnuti zmenil. Naopak nemala cast Mukarova a hlavne Zernovky taky prijde a bude se tomu pokud mozno snazit zabranit.

 • Petr Hojzak | petr(at)hojzak.cz
  14.11.2017 09:07

  http://www.mukarov.cz/files/uredni_deska_sys/doc01916120171108174335.pdf

 • Marek Přibík
  14.11.2017 10:01

  To snad ne, vždyť to už bylo odhlasováno minule ne? Proč se hlasuje znovu? Doufám, že "kapříci nedoplavali" opožděně :-(

 • Petr
  10.11.2017 17:08 odpovědět

  Dobrý den,

  jakým způsobem mohu přihlásit psa, jakým způsobem zaplatit a o jakou se jedná částku? Děkuji za odpověď, Petr.

 • Petr Hojzak | petr(at)hojzak.cz
  14.11.2017 09:03 odpovědět

  http://www.mukarov.cz/files/vyhlasky_obce/ozv_c_3_2012_o_mistnich_poplatcich.pdf

   

  P.S. Doufam, ze je stale aktualni

 • Petr Hojzak | petr(at)hojzak.cz
  14.11.2017 09:06 odpovědět

  tady je formular k prihlaseni:

   

  http://www.mukarov.cz/files/formulare/vzor_registrace_k_poplatku_za_psa.pdf

 • David Bartoška | d.bartoska(at)gmail.com
  24.11.2017 10:25 odpovědět

  Dobrý den určitě funguje. Platí se vždy poměrná část roku pokud psa nemáte v držení celý rok.

  I když jak jsem pochopil pokud jich budete mít 30 a více OÚ poplatky požadovat nebude :)

  DB

  Úžasný

       

 • franky.
  09.11.2017 20:43 odpovědět

  Nevidím problém nějaké to omezení měsíc vydržet.  Jsou tu daleko více  exponovaná a nebezpečná místa a musíme to taky přežívat . Předpisy se tu porušují skoro všude.  Jo tak si někdo přivstane  a pojede o pár kilometrú dál.  Největší problém je  u školy směrem na Babice. Lenoši,kteří neujdou ani 100 m si musí vozit zadky až do třídy. Když už si někdo musí vozit zadek až do školy, tak by mohl jezdit zavčas,aby neblokoval ostatní

   

 • jana
  07.11.2017 20:00 odpovědět

  No a máme to za sebou pár lidí si postěžovalo,obyvatele v ulici Do Chobotu neustále hájíte  a pro nás ostatní jste stejně nic neudělal.Zajímalo by mne kdo tam bydlí tak vlivný,že jim to vždy vyjde. a co kontejnery na tříděny odpad kam s ním když je tam dopravní omezení jsou tam ty kontejnery pro všechny nebo jen pro obyvatele kteří tam bydlí

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  07.11.2017 21:00 odpovědět

  Dobrá otázka :-)

  ...teď jste na to kápla. Nnechtěl jsem zde dávat návody, ale právě například důvod, že do této ulice vjíždíte proto, abyste zde vyložila separovaný odpad do kontejnerů, je naprosto legitimní důvod, kvůli kterému můžete do ulice s dopravní značkou "Průjezd zakázán" vjet.

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  07.11.2017 21:03 odpovědět

  ..a prosím nezevšeobecňujte, že někoho neustále hájím a pro ostatní nic nedělám. A nebo uveďte konkrétní příklad, čím jsem pro Vás nic neudělal, nebo čím naopak někoho stále hájím..

 • Tom
  08.11.2017 17:06 odpovědět

  Je vidět, že o dopravní situaci v ulici Do Chobotu nic nevíte. Pokud vám tu jezdí 7 aut z 10 vysokou rychlostí a zároveň vám tu chodí děti do školy a rodiny s kočátky, tak se vám to líbit také nebude. Dnes tu dokonce projížděl nákladák s kulatinou dřeva a ještě na sebe s popeláři troubili, protože se nemohli vyhnout.

  Pokud ulicí Do Chobotu pojedete pomalu, tak vám určitě nikdo nic neřekne a lidé si stěžovat nebudou.

  Chápu, že objíždka přes Tehovec je o něco časově náročnější a podle mne i zatím úplně zbytečná, protože na to, aby silnice byla zavřená a sloužila jako parkoviště a ostatní řešili, jak se dostanou do práce/školy, je opravdu postavené nahlavu.

 • Jana
  06.11.2017 17:18 odpovědět

  Dobrý den pane starosto,

  odpověděl jste mi docela neslušně Vám je asi jedno,že jste umístil podle Vás někam nějakou značku Vás se ta objížka netýká, nevím kdyby jste bydlel na Choceradské ulici jestli by jste ji tam dal.Při každé uzavírce elitu v ulici DO CHOBOTU uzavřete a at si ostatní jezdí oklikou.je zajímavé že těchto lidí se nikdy nic netýká jezdí si oběma směry a jsou v pohodě

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  06.11.2017 19:16 odpovědět

  Dobrý večer,

  promiňte, ale co na mojí odpovědi spatřujete neslušného? Mne mrzí, že nevím ani to, s kým si dopisuji. Nebyl jsem ani tak nezdvořilý, abych se ptal, zda dodržujete rychlost v obytné zoně, případně zda znáte význam dopravní značky Průjezd zakázán. Sám ulicí Do chobotu projíždím od uzavírky nejméně jednou denně, pokaždé pomalu a vždy mne někdo dojede...:-/

  Lituji, že je opravdu nutné vysvětlovat, proč chci, aby se řidiči chovali slušně a ohleduplně. Připadá mi, že každý hájí jen svá práva, ale neohlíží se na práva druhých a své povinnosti. Mohli jsme do ulice Do Chobotu dát každých 50 metrů upozornění "jezděte pomalu a ohleduplně, jste v obytné zoně", nebo značku s omezením rychlosti na 20km/h, ale mělo by to asi stejný efekt. Případně nelze vyloučit, že by mi někdo řekl, proč dubluji význam značky Obytná zona.

  V pátek jsem byl místními požádán, abych se do ulice jel podívat, jaký je zde provoz, v sobotu dopoledne jsem tak učinil včetně několikaminutové zastávky a byl jsem opravdu nemile překvapen, jak NIKDO nejen, že nejel 20km/h, jak nařizuje značka Obytná zona, ale dokonce se dolů z kopce rozjel - tipuji tak na 50km/h. Za tu chvíli jsem napočítal kolem deseti aut, jejichž řidiči si prostě "zvykli", že to jde objet jinudy a zřejmě v euforii z tohoto faktu trochu přišlápli plyn.

  OK, proti průjezdu nic, proti rychlosti ano. Hlavním důvodem pro umístění značky primárně bylo alespoň trochu řidiče "zbrzdit", tzn. podvědomě u nich vyvolat potřebu jet pomalu, případně zastavit, jak kázal původní význam značky. Ale ani nový výklad značky Vám NEZAKAZUJE do ulice vjet.

  A dovolím si předpokládat, že když už byste byla v ulici náhodou kontrolována Policií, neuvedete jako důvod zrovna to, co dle vyhlášky nesmíte. Takže, v čem je ta moje zmíněná neslušnost?

  RS

 • Jiří Čurda
  06.11.2017 22:11 odpovědět

  Už jsem k tomu nic psát nechtěl, ale to nejde... Jde Vám o dodržování rychlosti v ulici, tak do ní umístíte značku Průjezd zakázán, i když už je tam rychlost omezena značkou Obytná zóna. Tak jste tam mohli dát třeba značku Pozor, padá kamení...to by taky možná podvědomě u řidičů vyvolalo potřebu zpomalit a nemuseli jsme se tady dohadovat o zákazu průjezdu Smějící se

  Nepřijde Vám zvláštní, že sám přiznáváte, že vlastnoručně umístěnou značku, resp. její zákaz, nejméně jednou denně porušujete, abyste současně ostatním  naznačil, že pro případ kontroly nemají  jako důvod uvádět ty dva argumenty, které vyhláška zapovídá? 

  Nejvíc mě ale mrzí, že jste opět práva obyvatel ulice Do Chobotu postavil nad právo nás ostatních využít veřejnou komunikaci, a to jen proto, že neumíte zajistit dodržování předepsané rychlosti v dotčené ulici.

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  07.11.2017 10:14 odpovědět

  Své pohnutky k učiněnému opatření jsem vysvětlil... To, že to překroutíte, abych z toho vyšel jako diletant, který nezná význam dopravních značek je Vaše ctěné právo....

  S tímto vědomím pro mne pokračování v debatě přestává dávat smysl. Pozastavím se jen a pouze nad argumentací, zda mi nepřijde zvláštní že porušuji dopravní značku, kterou jsem zde sám umístil...

  Vy snad znáte důvody, proč do této ulice vjíždím, že víte, že porušuji nějaký zákaz?

  Každopádně, budu-li v budoucnu požádán obyvateli kterékoli ulice, v níž by se vlivem objížďky zvýšil provoz nebo bezpečnost, znovu se budu snažit vždy nejprve o řešení, které nejmíň bolí.

  Závěrem si myslím, že se zde zcela zbytečně nafoukla zanedbatelná záležitost..

 • Jiří Čurda
  07.11.2017 14:41

  Tyhle konce našich rozprav jsou přesně to, čeho se bojím už na jejich počátku a důvod, proč se vždycky dlouze rozmýšlím, jestli vůbec mám něčím do diskuse přispět.

  Mně rozhodně nejde o to, dělat z někoho veřejně diletanta...ostatně stejný pocit bych mohl mít já z Vašich odpovědí, ale nejsem asi tak vztahovačný.

  Je na každém, kdo si tuto diskusi přečte, aby si udělal obrázek. Fakta jsou jasná - umístil jste značku Průjezd zakázán, jejíž význam je, jak už bylo napsáno níže, že do této ulice smí vjet jen ten, který k tomu má jiný důvod, než že si zkracuje cestu nebo tuto ulici použije k objetí dopravně složité situace (což jsou ale přesně ty důvody, pro které chceme tuto ulici použít). Ve světle toho je Vaše ujišťování, že jste tím rozhodně nikomu nechtěl zamezit v průjezdu, chabý, v podstatě až směšný. 

  Důvody, pro touto ulicí denodenně projíždíte, samozřejmě neznám. Že porušujete vlastnoručně instalovaný zákaz jsem usoudil z toho, že jste ve stejném příspěvku rovnou přispěchal s radou těm, kdo ten "legitimní" důvod k projetí ulice mít nebudou a budou muset projetí ulice vysvětlovat Policii. Jsem tedy rád, že máte vždy důvod, díky němuž do ulice můžete vjet, aniž byste porušil zákaz průjezdu. Možná jste ale stále nepochopil, že my ten důvod nemáme. My vozíme děti do školy, na kroužky, jezdíme na nákupy, do práce atd. atd. a chceme pro tyto účely po dobu jednoho jediného měsíce použít veřejnou ulici, která je spravována i z našich daní. V tom rozhodně nevidím zanadbatelnou záležitost, je to věc stejně veřejná a naše právo tuto ulici použít je stejně silné, jako je právo obyvatel ulice Do Chobotu na nerušené bydlení. Vy jste nezvolil řešení, které nejméně bolí, naopak jste použil stejné opatření, které už tady v minulosti bylo veřejností silně kritizováno. 

  Každopádně na úplný závěr mých příspěvků na toto téma bych chtěl upřímně ocenit Vaši ochotu a osobní statečnost s námi o tomto problému vést diskusi.

  Hezký den všem.

 • Pavel
  06.11.2017 14:29 odpovědět

  dobry den jeste jednou,

   

  pane starosto dovolim si zaslat jeste vysvetleni k dopravni znacce Prujezd zakazan dle Vyhlasky  č. 294/2015 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích - tudiz Vasemu vykladu nerozumim... vyhlaska mluvi jasne pro ty co tam nebydli je ulice jasne uzavrena.

  v teto souvislosti jeste jeden dotaz - dopravni znacka STOP se na naves v srbine  umistovala od celkem vazne dopravni nehody cca 2 tydny ( do te doby zde nelogicky platila prednost z prava jak se pri nehode ukazalo), zde to nekdo dokazal ani ne za dva dny ? zvlastni..... a kdy predmetnou znacku STOP navrhnete doplnit o dopravni znacku hlavni ulice? 

   

 • Petr Hojzak | petr(at)hojzak.cz
  06.11.2017 14:54 odpovědět

  Ja tu znacku osobne nevidel. Pokud je to ale stejna znacka jako v Zelene ulici "Prujezd zakazan". Tak v tom pripade jestli covek bydli nebo nebydli v dane ulici nema naprosto zadny vliv na platnost teto znacky.

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  06.11.2017 19:57 odpovědět

  Děkuji za Vámi zaslané vysvětlení významu DZ.. Pojďme se tu přestat přetahovat o význam této poměrně "měkké" dopravní značky, která Vám vskutku nezakazuje vjezd do ulice Do Chobotu.

  Ostatně jak už jsem psal, určitě jsem neměl v úmyslu někomu zakazovat vjezd - to jsme mohli ulici zjednosměrnit podobně jako část Choceradské. A vzhledem k tomu, že na slinicích IV. třídy, tedy místních a obslužných komunikacích je silničním správním orgánem obec, mohli bychom to udělat také ze dne na den. Stejně jako ze dne na den padlo rozhodnutí umístit zde dočasně značku Průjezd zakázán.

  Trochu jiná situace je v případě, který popisujete. Křižovatka, kde se stala zmíněná nehoda je křížení silnice II. třídy s místní komunikací IV. třídy. Dopravní značení na silnici II. třídy před křižovatkou by měl zajistit Kraj a schvalovat Odbor dopravy. Bohužel, přiznávám, že do oné nehody jsme podlehli určité "provozní slepotě" a nikdo si neuvědomil, že zde značky chybí.

  My jsme STOPku umístili na naší ulici IV. tř poté, co nás k tomu vyzvala po prošetření nehody Policie ČR. Předpokládám, že stejně tak byla vyzvána i KSÚS Středočeského kraje, proč zde značka "Hlavní silnice" ještě není nevím, zítra to zkusím prověřit na Správě a údržbě silnic.

  Hezký večer

  RS

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  07.11.2017 13:47 odpovědět

  Aktuální info - dle sdělení cestmistra by dopravní značka "Hlavní silnice" měla být osazena do konce týdne.

  RS

 • Pavel
  06.11.2017 14:01 odpovědět

  dobrý den všem,

  take nerozumim proc nekdo umistil tuto znacku do jedine mozne kratsi trasy pro cestu napr rano s detmi ke skole,na nakup atd..... ti co bydli v blizkosti vystavby se najezdi docela dost a mozna byste si mohl jit poslechnout pane starosto nazory rodicu do skolky nebo ke skole....... a nejen ti. domnivam se tez jak pise pan Curda ze jeden mesic neni tak dlouha doba ktera by se nedala vydzet.

  ALE mnohem vice by me zajimalo jak se obec, ktera byla jiste ucastnikem stavebniho rizeni na vystavbu marketu vyjadrila k tomuto dopravnimu opatreni? jeji delce a provedeni? nebylo nahodou lepsi zprovoznit smer na kruhovy objezd a naopak objizdkou svest provoz na Svojetice u odbocky na Tehovec? asi by se nam vsem jezdilo lepe. za druhe nemuze obec ze sve pozice upozornit stavebni urad na fakt, ze DIO (Dopravne inzenyrske opatreni) je sice postavene ale pouziva se tak maximalne na odstaveni kamionu pro skladku materialu, v horsim pripade tam proste jen je? pritom by stavbeni firma mela realizovat pripojny a odstavny pruh! 

  Nevim presne jake jsou pravomoce obce, ale urcite by svym tlakem dokozala urychlit vystavbu a zkratit nezbytnou dobu realizace odhadovanou na 1měsíc!!!!!!!!

   

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  06.11.2017 19:43 odpovědět

  Dobrý večer i Vám,

  důvody k umístění značky jsem napsal výše... Otázku, zda by se spíš dalo vydržet měsíc jezdit v jednom směru objížďku, nebo zda měsíc vydržet nechat si jezdit ulicí bezohledné řidiče přenechám jiným...

  K Vaší zmínce, že je obec účastníkem řízení upřesnuji, že stavebník a následně Odbor dopravy v tomto případě postupoval formou vydání Opatření obecné povahy proti němuž nejsou přípustné opravné prostředky. Také nás tento způsob překvapil, ale protože úprava se týká silnice II. třídy patřící Krajskému úřadu, nejspíš to tak lze i bez možnosti vyjádření obce. Každopádně je i v našem zájmu zkrátit dobu výstvaby na minimum.

 • Jiří Čurda
  06.11.2017 08:32 odpovědět

  Tak v první řadě by bylo dobré upozornit, že tato značka již neznamená zákaz projet takto označeným úsekem, aniž by řidič jízdu přerušil, ale dnes do takto označeného úseku nesmí řidič bez důvodu vjet, přičemž za takový důvod se nepovažuje objíždění dopravně složité situace nebo zkracování trasy. Jinými slovy, ten, kdo tuto značku do ulice Do Chobotu umístil, tuto ulici de facto (nikoli de iure) pro jinou veřejnost, než jsou obyvatelé této ulice, uzavřel. Pokud to nebylo jeho záměrem, tak jen nezná předpisy.Ať je to tak nebo onak…z odpovědi pana starosty jsem ani já nepochopil, jak by tato značka (i při jejím starém významu) měla zajistit dodržování příkazu, který je v této ulici vyjádřen značkou Obytná zóna – tedy zejména asi půjde o dodržování max. rychlosti 20 km/hod. Omezení se opět dotkne jen těch slušných, kteří si chtějí zkrátit cestu k lékařce, na nákup, do práce, ale přitom respektují pravidla, podle jakých se jezdí v obytné zóně. Ostatní ani tato značka nezastaví.

   

  Takže buď si vymyslete jiný důvod (při stavbě kruhového objezdu to bylo kvůli prachu, to ale dnes asi použít nepůjde), nebo tu značku odstraňte. Jeden měsíc není doba, po kterou by bylo nespravedlivé žádat po obyvatelích této ulice (proti nimž osobně fakt nic nemám), aby strpěli zvýšený provoz kolem svých domů. Stačí přece, když dohlédnete na to, aby tam řidiči dodržovali pravidla, podle kterých se jezdí v obytné zóně.

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  06.11.2017 10:00 odpovědět

  Dobrý den... a jsme zase u toho. Člověk v dobré víře koná, současně chce co nejméně omezit "zbytečnou buzeraci" a nakonec má vysvětlovat, proč například někam umístil nějakou značku.

  https://byznys.lidovky.cz/zbytecna-dopravni-znacka-pri-zakazanem-prujezdu-staci-dobra-vymluva-1j5-/doprava.aspx?c=A160414_164754_ln-doprava_pave

 • Jiří Čurda
  06.11.2017 10:47 odpovědět

  Dobrý den i Vám. Považuji za zcela legitimní, že se místní pídí po tom, proč jsou omezeni v užívání veřejné komunikace. Nesmyslný zákaz zůstane nesmyslným i pod rouškou dobré víry. Nestačilo by dát tu značku pryč a posvítit si spíš na ty, kvůli kterým jste v dobré víře takto konali? Usmívající se

  Ale já probůh nechci zase rozjíždět nějakou plamennou diskusi, jen jsem se připojil, protože mi to taky není jedno Smějící se

   

   

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  05.11.2017 22:08 odpovědět

  Dobrý večer,

  směrem od návsi Srbín byla do ulice umístěna značka Průjezd zakázán. O žádném uzavření pro veřejnost nevím. Značka Průjezd zakázán neznamená Zákaz vjezdu a byla zde umístěna proto, že řidiči, zkracující si cestu mimo vyznačenou objížďku nedokáží respektovat ani pravidla, podle jakých se jezdí v Obytné zoně, natož aby věděli něco o ohleduplnosti.

 • Petr Hojzak | petr(at)hojzak.cz
  06.11.2017 05:45 odpovědět

  tak nejak pochybuju, ze znacka nekoho zastavi. V Zelene ulici je tato znacka taky...

 • Jana
  05.11.2017 18:05 odpovědět

  Dobrý den pane starosto,

  chtěla bych se zeptat zda ulice Do Chobotu je soukroma pozemní komunikace, že při každé objíždce je pro ostartní veřejnost uzavřená, nebo tam bydlí jiná elita, než jsme mi ostatní lidé ze Srbína, že nedokážou skousnout, při nutné uzavírce, kterou všichni ostatní musíme chápat, že tam projede nějaké to auto navíc...

  Kdo a jak si vyřizuje uzavírku této veřejné pozemní komunikace???

 • Martin Hošek | Depths.1(at)gmail.com
  05.11.2017 20:13 odpovědět

  Ulice Do Chobotu je veřejná cesta. Pokud tam nebude přímo zatarasa se zákazem vjezdu tak ať někdo jen zkusí pípne, že cestu používám jako objížďku do Mukařova!Hošek M.

 • Tom
  05.11.2017 21:24 odpovědět

  M. Hošek - JJ, to je přesně ta ohleduplnost. Objiždka je jasně vyznačená a nevede přes obytné zóny. Obzvlášť když lidi neznají pravidla, jak se v obytné zóně jezdí.

 • Martin Hošek | Depths.1(at)gmail.com
  07.11.2017 06:32 odpovědět

  Bydlím tady v Srbíně přes třicet let . Já vím jak se chovat v obytné zóně na rozdíl od jelit která tam bydlí a stejně jezdí jak prasata .. skoro denně tam chodím s kočárkem  ... některý hovada ani nepřibrzdí když nás míjejí .. a zkratku převážně teď využívají jen místní který ji znají .. tak buďte vy na těch pár dní ohleduplní k lidem kteří tu bydlí také 

1 2 3 4 5 6

Menu

Anketa

V rámci oprav hlavních komunikačních tahů během prázdnin dojde k některým omezením. Máte zájem o informace o těchto uzavírkách?