Diskusní fórum www.MUKAROV.cz

Toto fórum slouží pro diskusi otázek problémů a podnětů týkajících se jak regionu MUKAŘOVska tak webových stránek samotných. Na anonymní příspěvky nebude ze strany obce reagováno. Vulgární, nesrozumitelné a komerční příspěvky budou z fóra odstraněny.

Provozovatel stránek nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.

Diskuze

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.


 
 • Věra | vera.kralik(at)email.cz
  23.05.2018 09:37 odpovědět

  Jm veice rádi, že chce obec zavést nádoby na třídění odpadů pro domácnosti,rádi bychom to využívali. Máme však problém s vyvážením běžného kumonálního odpadu fi Padersen. Až doposud nám byl dpad pravidelně vyvážen. Poslední dobou ne. Fi prý zakoupila nový kuka vůz a ten do naší ulice nezajede. Na to, že platíme až nadstandartní částku se domnívám, že vše je jen na dobré vůli. Fi Padersen při jejím rozsahu jistě nedysponuje jen jedním autem na odvoz. Máme tedy odpadky sypat někam do pole?Bylo nám přislíbeno, že odpad bude vyvážet obec. Popelnice stále stojí na ulici plné a nic se neděje. Jako by to asi vypadalo s tříděným odpadem který bychom rádi uvítali.

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  30.05.2018 13:04 odpovědět

  Dobrý den, odpadky do pole určitě nesypte. Máte čtrnáctidenní svoz a pokud jsem správně informován, a vzhledem že jsem u tohoto návrhu byl, tak věřím že ano, zajistili jsme pro Vás svoz odpadu prostřdnictvím technických služeb obce. Odpad Vám byl vyvezen v minulém týdnu (nad rámec čtrnáctidenního svozu) a zítra Vám bude svezen opět, již ve standardních intervalech. Trochu mi tedy u Vašeho příspěvku chybí doplnění, že svoz byl proveden. A samozřejmě se pro Vás nic nemění ani ve smyslu dalších svozů.

  Rudolf Semanský

 • Viera | viera.hervertova(at)mitop.cz
  22.05.2018 12:42 odpovědět

  Dobry den. Už po třetí se mi stalo, že mi nedošla pošta z Mitopu Mimoň na adresu Nájemníkových, ul. Kutnohorská 125. Louňovice, 25162 Mukařov.

  Když se mi to stalo po druhé tak jsem volala na poštu a bylo mi řečeno, že doručovatelka byla nemocná a záskok to asi neuměl doručit. Ale to by se přeci zásilka vrátila. někdo snad obálky odcizuje, protože se jedná o obyčejnou poštu a ne doporučenou. Hledám e-mail na poštu, ale omylem jsem se asi dostala jak koukám jinam - Vy mi asi nepomůžete nebo ano?, telefon 606 646 408

 • Petr Hojzak | Petr(at)hojzak.cz
  23.05.2018 04:02 odpovědět

  Až se Vám to stane po desáté, tak si na to zvyknete. Já už dostal spoustu cizí pošty. Myslím, že jednou jsem dostal i cizí platební kartu. Jestli se nepletu, tak se i nějaké dopisy našly ve škarpě na kraji Mukařova. Docela by mě zajímalo, jak tehdy dopadlo to trestní oznámení.

 • Jiří Čurda
  16.05.2018 11:42 odpovědět

  Jen stručně - čekal jsem záplavu oslavných ohlasů na sobotní historické slavnosti, ale místní diskutéři mlčí :) Protože by ale nemělo platit, že se člověk ozve jen tehdy, když se mu něco nelíbí, chtěl bych na tomto místě upřímně vyjádřit obdiv každému, kdo se na organizaci akce podílel a poděkovat za nádherný zážitek. 

  A když už jsem u těch pochval - doporučuji všem návštěvu galerie Stará škola. I za tento počin velké díky :) Stejně tak doporučuji sledovat kulturní akce, které pořádá místní Kulturní a komunitní centrum, např. Křeslo pro hosta. Vyprávění pana Pištěka, byť se bránil většímu vzpomínání, bylo neskutečně zajímavé a zpětně mě mrzí, že jsem tuto akci pro sebe objevil až nyní. 

  Je potěšující sledovat, že obecní život už není jen o rozbitých silnicích, nepořádku u popelnic a obtěžování okolí vrčením motorových sekaček o nedělích a svátcích (ostatně s lidskou blbostí toho ani obecní vyhláška moc nezmůže), ale že si zde díky fungující spolupráci obce s místními spolky může každý vybrat ze široké nabídky příležitostí pro kulturní a společenské vyžití.   

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  30.05.2018 13:06 odpovědět

  Dobrý den, děkujeme za slova chvály, která samozřejmě velmi těší.

  RS

 • Anna Nekolná | jirinanemravova(at)seznam.cz
  09.05.2018 16:26 odpovědět

  Dobrý den, prosím o pomoc v hledání malého jorkšíra slyšící na jméno Matýsek, 

  barva černá aprikot, na krátko ostříhaný, žlutý řemínek proti klíšťatům. Stratil se dnes

  odpoledne 9.5.2018 v okolí ulice Na konci. \zavolejte na telefon 728078058.

  Děkuji.

 • jan toman | jantoman78(at)seznam.cz
  05.05.2018 12:17 odpovědět

  Pořídili jsme si domeček v Lounovicích .. chtěl bych se zeptat, jak je to se sekáním v neděli? Soused na nás hudruje, že prý je vyhláška, že se nesmí sekat... hledal jsem, ale nenašel. Poradíte? Děkuji vám mnohokrát

 • Tom
  05.05.2018 17:50 odpovědět

  Ano, Mukařov, Srbín a Žernovka to tak má.

  " Každý je povinen zdržet se v zastavěných částech obce o nedělích a státem uznávaných svátcích činností spojených s užíváním strojů a zařízení způsobujících hluk."

   

  Více na http://www.mukarov.cz/files/vyhlasky_obce/ozv_2_2014.pdf

   

 • Milena Holická | milena.holicka(at)seznam.cz
  30.04.2018 22:46 odpovědět

  Dobrý den , moc děkuji za postavení pěkného památníku   pana Arnošta Vykoukala , opata Emauzského kláštera. Milena Holická

 • Tom
  29.03.2018 19:10 odpovědět

  Dobrý den,

  na stránkách se píše o svozu velkoobjemového odpadu, bohužel se už nepíše kdy...

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  30.03.2018 12:33 odpovědět

  Dobrý den,

  musíte kliknout na záložku "aktuálně"

  RS

 • Tom
  30.03.2018 20:36 odpovědět

  Aha, tam to je. Já tam šel proklikem z hlavní stránky přes odkaz "Svoz velkoobjemového odpadu 2018". Každopádně děkuji

 • Milada | m.vosecka(at)iex.cz
  23.03.2018 20:37 odpovědět

  Dobrý večer, 

  děkuji za podanou informaci týkající se svozu bioodpadu, resp. k navýšení ceny svozů pro rok 2018 v naší obci. Ani my nemáme zájem na tom,  aby se znečišťovalo prostředí vyvážením bioodpadu tam, kam nepatří. 

  Děkuji, MV

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  23.03.2018 12:54 odpovědět

  Dobrý den,

  ponechám stranou, proč myslíte, že likvidace bioodpadu je snažší, než likvidace plastů. Dávám Vám za pravdu, že cena za svoz bioodpadu od společnosti Marius Pedersen se znatelně zvýšila. Je to služba komerční - a společnost nemá důvod na likvidaci "prodělávat". A protože v naší obci je služba nabízena v měsících březen až prosinec, u 240L nádoby tak vychází jeden vývoz na cca 58,- korun. Snížit ceny ještě víc lze jedině tak, že by část nákladů nesla obec. A nebo - a to dělá poměrně dost lidí, s platbou čekají na období, kdy začne růst tráva. Cena se totiž krátí dle počtu vývozů a najednou zjistíte, že jsme levnější než všechny ostatní obce, které mají buď čtrnáctidenní svoz a nebo službu začínají až v půlce dubna a končí v říjnu.

  Pokud zmiňujete Struhařov, nemohu říci, že by zde nabízené podmínky byly výhodnější než systém, který máme my. Partnerské obce musí za dovoz bioodpadu platit od tuny a obcím platí samozřejmě i občané - viz např. tabulky poplatků ve Svojeticích, Louňovicích, Tehovci...

  Ohledně kompostárny v Srbíně chci uvést, že provozní řád je jasně dán a je zveřejněn i zde na webových stránkách obce. Rozhodně nesouhlasím s tvrzením, že na hromadách zde pracuje jen čas a není zde žádná organizace. Ukládat zde bioodpad lze i nadále bezplatně. Obec Mukařov navíc pro občany bezplatně každý týden zajišťuje přistavení kontejnerů na bioodpad v různých částech obce a dvakrát do roka je možnost nechat si kontejner přistavit i na zahradu. 

  Ještě před pár lety neměli občané jinou možnost, než odpad likvidovat výhradně kompostováním. Ti méně slušní jej vyváželi do lesů, příkopů, na kraj polí. Velikost zahrad se za desítky let nezměnila a je to obec, kdo naopak nabízí stále širší možnosti, jak bioodpad likvidovat. Možností, které naše obec občanům nabízí je dnes několik.

  Nejsem určitě žádný "sluníčkář", ale pokud chceme mít krásně posekané a upravené zahrady, které nikde v rohu "nehyzdí" kompost, pak je třeba si říci, že to bude něco stát. A v případě, že chci aby mi bioodpad někdo odvezl až od domu, pak je cena samozřejmě vyšší.

  RS

 • pavel
  24.03.2018 19:29 odpovědět

  Dobry vecer pane starosto

  a jak budete reagovat na pripominku ohledne kvality prijezdove cesty? Vymoly, louze blato,ktere vsechna vozidla vynaseji na tu novou asf cestu, kterou obec nechala ze svych prostredku vybudovat... kdyz neprsi a je sucho,pak prach,ktery se vznese pri kazdem prujezdu. co pak osobni vozidla, a co male nakl vozidla, ktera zde celkem pravidelne a velmi rychle projizdi.... pri jedne osobni schuzce jste slibil napravu i v soucinosti s provozovatelem... domnivate se, ze trochu vysypne drti z cihel je dostatecne reseni.Verte, ze mistnim obyvatelum urcite ne. Hodlate tuto situaci nejak s odchazejici zimou resit? Vypada to dle diskuze nize, ze provoz se zde jeste zvysi:-( takze by to bylo mozna vhodne. predem dekuji za Vasi jasnou odpoved.

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  29.03.2018 10:54 odpovědět

  Dobrý den,

  reagovat musím tak, že se jednalo a stále jedná o polní cestu. Slouží k příjezdu na kompostárnu, slouží zemědělcům, slouží i jako jedna z příjezdových cest k několika rodinným domům u hranice katastru s Louňovicemi. V nejbližší době není v plánu jiné řešení, než případné díry opravovat zasypáním štěrkem. Jak bylo uvedeno na začátku, od nepaměti se jedná o polní cestu. Zásyp stavební sutí není zcela určitě iniciativou, ani z pokynu obce.

  RS

 • pavel
  01.04.2018 17:37 odpovědět

  dobrý den,

  Vase reakce me bohuzel zklamala. obec svym rozhodnutim zvysi provoz na polni ceste a nepijme zadna dalsi opatreni. je videt, ze nebydlite v blizkosti teto cesty. polni cesta z bezne definice urcite neslouzi pravidelne doprave ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Poln%C3%AD_cesta ), kterou jste de facto na ni zavedl. napr vcera jsem videl tri vozidla, ktera projela rozhodne rychleji nez 30 a troufam ze domnivat i nez 50km/h. vozidla specialne v teto dobe znecistuji asfalt, ktery navazuje. to nehodlate omezit rychlost ani dopravni znackou? v blizkosti je detske hriste nemyslite si, ze tato situace zhorsuje bezpenost kolem tohoto hriste.

  jaka navrhujete opatreni do budoucna - tentos tav je rozhodne nedostacujici. jak lze tento bod zaradit na jednani zastupitelstva?

  dekuji za odpoved

 • Honza
  06.04.2018 10:26

  Čím rozbitější cesta bude, tím pomaleji po ní budou auta jezdit, ne? Značka je dobrá věc, sama o sobě moc nikoho nezpomalí...

 • Pavel
  10.04.2018 10:25 odpovědět

  Dobrý den pane starosto,

  ještě si dovolím malý návrh - kdyby jste měl čas - běžte se v sobotu dopoledne podívat tak na hodinu až dvě k danému místu - třeba mě lépe pochopíte. 

  "dobrý" názor Honzi - čím více děr tím pomaleji, ale věřte prašnost, resp zněčištění blátem to neřeší. 

 • Michaela Černá | cernousekmisa(at)gmail.com
  20.03.2018 12:43 odpovědět

  Dobrý den,

  včera se ztratila z obce Žernovka fena velkého švýcarského salašnického psa. Slyší na jméno Adéla. Je nekonfliktní, čipovaná a kastrovaná. Naposledy byla viděna včera v poledne v lese mezi obcemi Žernovka a Louňovice. Okolí svého bydliště a lesy kolem zná, obvykle domu dorazí sama. Kdyby jí náhodou někdo viděl, nebo si jí vzal na noc domu, kontaktujte, prosím, majitelku na tel. 724 264 024. Předem děkuji.

1 2 3 4 5 6