Diskusní fórum www.MUKAROV.cz

Toto fórum slouží pro diskusi otázek problémů a podnětů týkajících se jak regionu MUKAŘOVska tak webových stránek samotných. Na anonymní příspěvky nebude ze strany obce reagováno. Vulgární, nesrozumitelné a komerční příspěvky budou z fóra odstraněny.

Provozovatel stránek nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.

Diskuze

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.


 
 • Helena Leišová | helenal(at)tiscali.cz
  16.11.2018 12:47 odpovědět

  Pane starosto, děkuji za odpověď. Je mi jasné, že se tak děje pod rouškou tmy, a že to bohužel asi nemá řešení. Dříve to tu nebylo, pozoruji to tak posledního půl roku. Nevím s čím si to mám spojit. Doufejme, že to byla pouze přechodná záležitost.

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  14.11.2018 13:48 odpovědět

  Dobrý den, Váš dotaz mne poněkud překvapil a obávám se, že situace asi nebude přímo souviset s provozem prodejny PENNY. Těžko si lze totiž představit, že v době, kdy je prodejna otevřena a kolem čirý ruch, docházelo by v jejím blízkém okolí k tomu, že zrovna zákazníci prodejny by měli potřebu si takto ulevit. Domnívám se proto, že se jedná spíše o aktivity pod rouškou tmy a pozdních nočních hodin, a to by wc v prodejně PENNY stejně nevyřešilo.

  Každopádně požádám vedoucího technických služeb obce, aby věc prošetřil.

  Rudolf Semanský

 • Helena Leišová | helenal(at)tiscali.cz
  14.11.2018 11:41 odpovědět

  Dobrý den pane starosto, omlouvám se, že řeším dost nepříjemné téma, ale mám dotaz jestli by nešlo dohodnout s provozovatelem Penny marketu zřízení WC pro zákazníky. V poslední době se v okolí Penny, v ulici Na Moklině, u K2L a podél plotu až k naší zadní brance objevuje dost lidských exkrementů i s toaletním papírem. Po pejscích to sbíráme, ale po lidech to zůstává. Děkuji za odpověď.

 • Jana Červená | jana.cervena78(at)gmail.com
  21.10.2018 10:20 odpovědět

  Dobré ráno, pane starosto, mohl byste, prosím, urgovat svozovou firmu, že nám v ulici Do Chobotu v pátek neodvezli papír? Jsme zastrčeni ve slepé uličce, nevím, jestli na nás a na sousedy nezapomínají, minule neodvezli ani plasty.

  Děkuji za vyřízení.

  Jana Červená

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  21.10.2018 22:02 odpovědět

  Dobrý večer, tak to se za ně omlouvám, je to neuvěřitelné, že pokaždé na nějakou ulici zapomenou. Zítra tam zavolám.

  RS

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  22.10.2018 12:22 odpovědět

  Dobrý den, nádoby nechte určitě venku, přijedou pro ně dnes a mám vyřídit omluvu, a že už si na to budou dávat pozor :-)

  RS

 • Jakub Černý | kaossik(at)seznam.cz
  18.10.2018 12:00 odpovědět

  Dobrý den,

  ještě bych chtěl reagovat na zprávu pana starosty, bylo by škoda, aby to zapadlo.
  O věci přemýšlím už delší dobu a myslím, že základní problém dopravy je nefunkčnost řešení MHD pro oblast. Autobusy jsou designovány vozit lidi k metru Háje, jenže je to cesta dlouhá a snad jsem nezažil, aby někdy přijel načas, naopak zpoždění v rozsahu 20 - 50 minut jsou zcela běžné. Osobně mi toto řešení příjde velice zastaralé, lidé tím jezdí, protože musí. Pokud nemusí, jezdí určitě raději autem. Myslím, že by bylo podstatně logičtější autobusové linky lépe napojit na vlak, kde jsou ještě rezervy a i při nárůstu počtu cestujících, lze většinu linek prostě prodloužit (přidat vagón). Jako možné řešení bych viděl rozdělení současných autobusových linek v Říčanech tak, že jedna polovina by jezdila od metra na Olivovnu a druhá z ze svých koncových stanic s obratištěm na nádraží. Přestup na mezi linkami by byl možný ve stanici Říčany u Nemocnice. Vnější linky by tak netrpěly zpožděním získaným v Říčanech a cestou na metro, motivovaly by lidi nechat auta doma a více používat vlak a byly by tím i více vytížené. Je otázka kdo to řeší? Středočeský kraj? PID?

  Co se týká této dopravy, bylo by to myslitelné jako náhrada něčeho, co by měl zajišťovat PID. Osobně si myslím, že i pokud by to bylo zpoplatněno (příklad 10 Kč za jízdu), mohl by o to být zájem. Při počtu 20 cestujících tam a 10 zpět to vychází na 300 Kč vybraných financí za jízdu tam a zpět a tedy celoroční nklady 407 160,- Kč.

      RuDD | starosta(at)mukarov.cz
      13.09.2018 15:37

      Dobrý den, otázku prodloužení autobusové dopravy do Mukařova jsem řešil formou nezávazného dotazu na některé říčanské zastupitele. Víc ani v tuto chvíli nemohu, neboť se blíží volby a nikdo v Říčanech věc, která se netýká Říčan nebude řešit.     Úprava linek se týkala jen a pouze úpravy jízdního řádu, neboť se zjistilo, že autobusy nabírají v kolonách výrazné zpoždění a nenavazují na vlakové a jiné spoje. Vzhledem k tomu, že  odhad nákladů na tuto službu je nejméně 35,- Kč/km, tedy 560,- Kč za jednu jízdu tam a zpět (Mukařov - nádraží), za rok (pracovní dny) je to na jedné jízdě 146 160,- Kč. Předpoklad je, že by samozřejmě autobus jezdil několikrát denně a pak se pochopitelně částka adekvátně násobí - pokud by jela linka jen 6x denně, je to 876 960,- Kč ročně.

      R. Semanský

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  20.10.2018 21:14 odpovědět

  Dobrý večer, toto téma se zcela určitě nepodaří vyřešit zde na diskusním foru obce. K linkám MHD končícím na Hájích připomenu, že původně jezdily do depa Hostivař, právě z důvodu nabírání zpoždění se však linky zkrátily a přesunuly na Háje. Tenkrát jsme proti tomu protestovali, včetně okolních obcí, ale nebylo to nic platné, Krajský úřad to posvětil. Neumím si představit, že nyní by navržené linky končily nebo začínaly v Říčanech, už s ohledem na nevyhnutelné posílení autopraku, personálu a návaznost na obsluhované území - de fakto všechny obce od Mukařova na východ.  Je třeba si uvědomit, že na financování dopravní obslužnosti se podílí - de facto její provoz dotuje, částečně Hl. m. Praha, provázaností systému PID, se systémem SID, tedy Středočeského kraje (ROPID + ISDK) což jsou v rámci celého Středočeského kraje šokující více než 2 miliardy korun ročně, a k tomu se na provozu linek podílejí i jednotlivé obce - Mukařov např. částkou 450 000,- ročně jen za to, že zde autobusy staví. Je tedy pochopitelné, kdo má hlavní slovo v rozhodovacím procesu.  Věřte, že mnoho dopravních expertů se průběžně zabývá tím, jak dopravu zefektivnit, (pod IDS patří i vlaková spojení) ale lokální řešení, která navrhujete by opravdu musela být řešena buď linkami navíc, které by však významně musela dotovat obec, nebo úplným překopáním systému, který by pak ale nenavazoval v ostatních obcích.

  RS.

 • Michal | houdekmichal(at)centrum .cz
  12.10.2018 14:16 odpovědět

  Dd,bylo by mozne vycistit kanal pri vjezdu do ulice Fialkova. Dekuji Houdek

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  14.10.2018 13:07 odpovědět

  Dobrý den, přepošlu Váš požadavek vedoucímu technických služeb.

  R. Semanský

 • Yvona Matějková | y.matejkova(at)cs.mfcr.cz
  05.10.2018 23:02 odpovědět

  Děkuji, plasty byly právě odvezeny. Buď umíte dělat zázraky na počkáníUsmívající se, nebo mě nenapadlo, že svoz plastu může probíhat i v tuto pozdní hodinu.

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  05.10.2018 23:27 odpovědět

  Dobrý večer, měl jsem ještě podobné zprávy sms-kou, tak jsem zavolal paní vedoucí svozové firmy. Ani ta neumí dělat zázraky na počkání, ale protože se svozy prodlužují, začala firma fungovat ve dvou směnách. A ta odpolední tak vychází až do takto pozdních hodin.

  Každopádně jsem rád, že nakonec bylo vyvezeno. Pokud by se to mělo opakovat, budeme tuto informaci muset samozřejmě zveřejnit. Taky bych nevěřil, že ještě takhle pozdě posádka přijede :-)

  Hezký večer

  RS

 • Tomáš Červený | tomas.cerveny78(at)gmail.com
  07.10.2018 18:32 odpovědět

  Dobrý den, pane starosto,

  je, prosím, ještě nějaká šance dovyřešit svoz plastu v ulici Do chobotu? Nádoby jsme měli, společně se sousedy, vyndané ve správný den, ale svozová společnost též nedorazila. Vím, že je asi nyní dost pozdě, ale nějak jsem doufal, že svozovka dorazí třeba včera, avšak nic...

  Děkuji za zprávu
  Tomáš Červený

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  07.10.2018 21:35 odpovědět

  Dobrý večer,

  nádoby určitě neuklízejte, zdá se že nastal nějaký problém, protože případů bylo více. Celý víkend se mi však nepodařilo dovolat se vedení firmy, takže to budeme řešit zítra ráno.

  Hezký večer

  RS

 • Tomáš Červený | tomas.cerveny78(at)gmail.com
  07.10.2018 21:52

  Dobrý večer,

  děkuji za zprávu, počkáme. 

  T. Červený

 • Yvona Matějková | y.matejkova(at)cs.mfcr.cz
  05.10.2018 22:31 odpovědět

  Vážený pane starosto,

  dnes 5.10. měl proběhnout svoz žlutých nádob na plasty, ale na Žernovce (konkrétně v ulici U Třešňovky) se svoz neuskutečnil. Můj dotaz zní, zda je původní harmonogram svozu platný? Máme tyto reklamace řešit přes obec, nebo se máme obrátit přímo na firmu, která svoz provádí?

  Děkuji Vám za odpověď a přeji pěkný večer
  Yvona Matějková

 • Radimský Lukáš | l.radimsky(at)seznam.cz
  21.09.2018 19:03 odpovědět

  Díky, po upozornění byla nádoba na papír ještě vyvezena.Děkuji za rychlé vyřízení. S pozdravem LR

 • Radimský Lukáš | l.radimsky(at)seznam.cz
  21.09.2018 17:21 odpovědět

  Dobrý den, předpokládám, že dle harmonoframu dnes 21.9. proběhl svoz papíru. Tedy všude v Mukařově modré nádoby stály. A nyní můj dotaz, budou jezdit i na Žernovku? Chyba může být  v lidech, technice nebo o nás prostě nikdo nevi. Dostala svozovka ,,mapu", kde už obec nádoby rozdala? Třídění zdar zase za měsíc.Zamračený

1 2 3 4 5 6