Diskusní fórum www.MUKAROV.cz

Toto fórum slouží pro diskusi otázek problémů a podnětů týkajících se jak regionu MUKAŘOVska tak webových stránek samotných. Na anonymní příspěvky nebude ze strany obce reagováno. Vulgární, nesrozumitelné a komerční příspěvky budou z fóra odstraněny.

Provozovatel stránek nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.

Diskuze

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.


 
 • Eva | eva.radimska(at)seznam.cz
  08.07.2018 23:45 odpovědět

   

  Dobrý den,

   

   

   

  v současné době probíhá výstavba vodovodu na Žernovce v ulici Horka. První etapu prováděla parta lidí, která vždy dala vědět, kdy a kde budou dělat. Odpoledne byly jejich výkopy zasypány, udusány a silnice byla rovná, konec výkopu byl zakryt železnými deskami, přes které se dalo přejet. Prostě super a cesta se dá bez problémů užívat.

   

   

   

  Nyní pokračuje jiná parta pracantů, s kterou se nedá domluvit, objeví se různě, dělají také různě (i soboty nebo neděle), evidentně honí termín, ale práce je strašná. Výkopy nepískují, zeminu na zásyp neprotřídí, takže na trubky hází hned kameny, zásyp je prováděn v celé výšce bez dusání, tudíž se cesta už propadá, do zásypu hází cokoliv, od pařezů, klacků, zbytků smotaných lan (mimochodem jedno kouká uprostřed cesty). Výkopy nejsou přes noc zakryty a označeny. To tu všichni, co chodíme denně kolem, vidíme.

   

   

   

  Zkrátka teď cesta vypadá jako tankodrom, ta část silnice, která se nerozkopávala je zbytečně rozsekaná radlicí, dlouho očekávané lampy, které tu jsou zhruba 2 roky a stály u cesty,  mají rozbitý beton, v kterém jsou uloženy. Část cesty, která se nebagrovala, používají zákazníci stájí Nádraží ke svému parkování, takže nyní bude ještě větší problém projet.

   

   

   

  Nyní je sucho, až zaprší  všechno změkne, zemina si sedne a výkopy se zaplní vodou – to neprojedeme vůbec, natož popeláři.

   

   

   

  Nevím, jaké máte zkušenosti ostatní, ale u nás je to strašné. Na stavbu se to svádět nedá, jde o to kdo dělá. Jedna parta to zvládá s přehledem a druhá ne. Bohužel už tu dělá jen druhá parta.

   

  Už jsme to sdělovali i panu starostovi a nejenom my.

   

   

   

   Možná by stálo za to, se přijít podívat.

  Eva Radimská

   

   

   

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  12.07.2018 18:59 odpovědět

   

  Dobrý večer,

  na Váš podnět, který jsem současně obdržel e-mailem jsem již reagoval, ale pro širší veřejnost odpovím i zde:

  První etapu stavby v ul. Horka prováděla pracovní četa, která sice pečlivěji urovnávala výkopy, ale celkově nabírala zpoždění, čímž ohrožovala harmonogram výstavby a pochopitelně i prodražovala stavbu.

   

  Vzhledem k tomu, že je i v zájmu obce stavbu neprodražovat, aby následně zbyly peníze na kvalitní (myšleno kvalitnější, než původní) obnovení povrchů, nemohu než souhlasit s rozhodnutím stavební firmy pracovní četu vyměnit. Jednou z možných obav zdržení stavby, kterou nelze vyloučit, je počasí a pak také samozřejmě geologické podloží – jakmile narazíme na skálu ve větším rozsahu, stavba se bezpochyby zdrží.

   

  K pískování výkopů mohu sdělit, že pro Žernovku bylo s ohledem na skalnaté podloží naprojektováno a pořízeno potrubí s vyšší odolností, které není bezpodmínečně nutné ukládat do pískového lože. Přesto, pokaždé když jsem se byl na stavbě podívat (a po upozornění občanů to bylo opakovaně) nezaznamenal jsem, že by se přímo na potrubí házely kameny, ale naopak, viděl jsem potrubí uložené v písku. Mimoto jsem na kontrolním dni uvedl, že v místech, které popisujete, budu chtít udělat namátkou dva kontrolní výkopy, aby se potvrdilo nebo vyvrátilo, zda je potrubí ukládáno v souladu s normou.

   

  Částečně poškozené uložení lamp bude samozřejmě opraveno při opravě povrchu komunikace. Je však třeba si uvědomit, že do dokončení stavby se stále jedná o staveniště. To, že hlína ve výkopech si bude průběžně sedat, a tudíž není vhodné pokládat kryt vozovky dříve, než po zimě je po předchozích zkušenostech jasné. Do té doby se budeme snažit udržovat cestu sjízdnou postupným dosypáváním materiálu.

   

  Opětovně žádám v souvislosti s touto výstavbou o pochopení a shovívavost.

   

  R. Semanský

   

 • Hanka
  03.07.2018 17:56 odpovědět

  Super. Děkuji. Vcera večer jsem kolem kostela šla a již se dalo projít.  Nestihla jsem to napsat. Hezké a pohodové prázdniny. 

 • jarka mala machova
  02.07.2018 19:41 odpovědět

  Dobry den znovu zadame o opravu osvetleni.Je tu tma  a je to dosti neprijemne. Dekujeme Kutnohorska 43

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  02.07.2018 22:48 odpovědět

  Dobrý večer, elektrikářům to již bylo nahlášeno, pro větší pružnost řešení doporučuji buď mail na obec obec@mukarov.cz, nebo telefonát.

  RS

 • jarka mala machova
  03.07.2018 18:58 odpovědět

  Ok moc dekujeme

 • Hanka | hanka.poko(at)seznam.cz
  02.07.2018 15:42 odpovědět

  Dobrý den, 

  mám 2 prosby.

  Od otevření bistra na Cernokostelecke, je výjezd z ulice Nová na hlavní silnici nebezpečný vzhledem k zaparkovaným vozům a umístěnému kontejneru. Bylo by možné nainstalovat zrcadlo, aby byly vidět automobily přijíždějící zleva?

   

  Druhá prosba se týká průchodu mezi kostelem a hřbitovem. Hromady hlíny nebudu komentovat, jen bych ocenila pokud by byl průchod zachován . V tuto chvíli se tam již projít nedá. 

  Děkuji

  Hanka Pokorná 

 • Hanka | hanka.poko(at)seznam.cz
  02.07.2018 15:42 odpovědět

  Dobrý den, 

  mám 2 prosby.

  Od otevření bistra na Cernokostelecke, je výjezd z ulice Nová na hlavní silnici nebezpečný vzhledem k zaparkovaným vozům a umístěnému kontejneru. Bylo by možné nainstalovat zrcadlo, aby byly vidět automobily přijíždějící zleva?

   

  Druhá prosba se týká průchodu mezi kostelem a hřbitovem. Hromady hlíny nebudu komentovat, jen bych ocenila pokud by byl průchod zachován . V tuto chvíli se tam již projít nedá. 

  Děkuji

  Hanka Pokorná 

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  02.07.2018 22:46 odpovědět

  Dobrý večer, zrcadlo proti Nové mají technické služby v plánu práce od minulého týdne, jen ještě zjištujeme, zda v příkopu není telefon nebo jiné sítě. Hína za kostelem byla dnes, po našem upozornění z minulého týdne od zdi odklizena a začne být postupně odvážena.

  RS

 • Hanka | hanka.poko(at)seznam.cz
  03.07.2018 17:59 odpovědět

  Super. Děkuji. Včera večer jsem kolem kostela šla a už se dalo projít.

  Hezké a pohodové prázdniny. 

 • jarka mala machova
  28.06.2018 23:33 odpovědět

  Dobry den, vlastne vecer, chtela bych pozadat a opravu lampy na  Kutnohorske 43 .Nesviti uz dele.dekuji jm

 • Obyvatel
  20.06.2018 19:11 odpovědět

  Dobry den,chtel bych podekovat vsem,kdo se udajnych ,,Hrozebnych kamenu"zastal. Protoze nebyt jich uz by se stako nemalo tragedii. Je tady oznacena obytna zona. A 20 km znacka, kazdy den tady vyslovene litaji auta jak na zavodni draze a retardery vyslovene preletaji. Kdyby tam ty kameny nebyly tyhle zavodnici by litali kolem vratek a vrat,a nedej boze ze by nekdo vystoupil z vratek,tak se veze az k potoku rozmazlej na kapote.a lide co tudy prochazeji stoupaji za ne,protoze maji jistotu ze je zadny bezohledny zavodnik nesestreli.

 • Marie Danišová | marie.danisova(at)seznam.cz
  18.06.2018 10:36 odpovědět

   

  Reakce na článek z obecního zpravodaje

   

  „Kameny u cest – skrytá hrozba“

   

  Vážený pane Šavrda, ačkoliv sami kameny před plotem nemáme, Váš příspěvek mi nedá a musím se k němu, jako obyvatel ulice, o které píšete, vyjádřit. Pokud je mi známo, nejsou v Písecké ani v návazné části ulice U Požáru žádná veřejná parkovací místa, vyhýbacích míst je tam víc než dost. Sami majitelé mají parkování na svých pozemcích.

   

  Potýkáme se nejen s tím, že přespolní na námi udržovaných trávníkových plochách parkují a ničí je tím, ale třeba také s tím, že tam kolemjdoucí venčí svoje psy, po kterých velmi často neuklidí. Že se snažíme toto minimalizovat je snad pochopitelné. O odpadkové koše a sáčky na psí výkaly i pro naši část obce jsem již na obec psala před 2 lety, stále bez odezvy.

   

  Čím se jako zastupitel zabýváte, je opravdu s podivem. Vyfotíte půl upravené ulice, ale že na druhé krajnici a za ní je na obecním pozemku tráva, kopřivy a další plevel sahající do výše 120cm a který je obcí sekán zpravidla až po několikáté výzvě občanů a když už je všude okolo posekáno, tiše přejdete. Ba naopak, upravenost obecních pozemků chválíte. Které máte na mysli? Náměstíčko kolem obecního úřadu?

   

  Kdybyste se navíc podíval do katastru nemovitostí, zjistíte, že obecní cesta na druhé z vašich fotografií vůbec nevede, kudy dle katastru vést má, ale je z velké části na soukromém pozemku. Hodlá toto obec řešit, případně majitelům kompenzovat?

   

  Ulicí Píseckou pravidelně jezdíte, ale musíme bezmála měsíc čekat, až někdo narovná dopravní značky, které nějací vandalové sundali a otočili. Tráva na přilehlých obecních pozemcích byla posekána do cca 3m od cesty, dál už asi není vidět nebo se čeká, že trávu a plevel bude sekat někdo jiný? O stav přítoku Jevanského potoka, který do Písecké ústí a připomíná stoku/smetiště se také nikdo nestará. Vozovka u vodovodu se v dolní části propadá, taktéž jsem dávala loni nebo předloni vědět na obecní úřad. Přijde Vám to málo? Stále vidíte jen ty kameny na soukromích pozemcích?

 • helena
  04.07.2018 14:57 odpovědět

  Dobrý den!
  Ráda bych reagovala na článek pana Šavrdy o kamenech kolem cest, které skutečně představují hrozby, které pan Šavrda popisoval. Sama mám osobní zkušenost, když na zledovatělém povrchu v ulici Písecké letos v zimě uklouzl můj syn a na kámen spadl. O pár dní později sousedka zakopla přímo o kámen, protože byl skryt pod sněhem. Pan Šavrda navíc ve svém příspěvku na nikoho neútočil a uvedl, že chápe důvody majitelů dotčených pozemků, ale že existují bezpečnější řešení. Problematika "kamenů u cest" se navíc týká celé obce, nejde jen o tyto dvě ulice.

 • Věra Králová | vera.kralik(at)email.cz
  08.06.2018 16:20 odpovědět

  Většina obyvatel si převážně na něco stěžuje. Já bych dnes chtěla poděkovat p. Semanskému na kterého jsme se obrátili s problémem vyplavené příjezdové cesty, kde se utvořily výmoly a nedalo se po ní bez problému project. Dnes nstoupila četa pracovníků a cestu upravila, věřím ke spokojenosti všech, kteří ulici Nad Požárem používají. Ještě jednou děkuji.

 • Alena Růžičková | aruzickova(at)post.cz
  30.05.2018 14:20 odpovědět

  Dobrý den, doslechla jsem se, že ještě v letošním roce začne oprava silnice Černokostelecké v Říčanech. Je to pravda a jak to bude případně probíhat a od kdy? Děkuji za informaci.  

1 2 3 4 5 6 7