Diskusní fórum www.MUKAROV.cz

Toto fórum slouží pro diskusi otázek problémů a podnětů týkajících se jak regionu MUKAŘOVska tak webových stránek samotných. Na anonymní příspěvky nebude ze strany obce reagováno. Vulgární, nesrozumitelné a komerční příspěvky budou z fóra odstraněny.

Provozovatel stránek nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.

Diskuze

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.


 
 • Hanka | hanka.poko(at)seznam.cz
  02.07.2018 15:42 odpovědět

  Dobrý den, 

  mám 2 prosby.

  Od otevření bistra na Cernokostelecke, je výjezd z ulice Nová na hlavní silnici nebezpečný vzhledem k zaparkovaným vozům a umístěnému kontejneru. Bylo by možné nainstalovat zrcadlo, aby byly vidět automobily přijíždějící zleva?

   

  Druhá prosba se týká průchodu mezi kostelem a hřbitovem. Hromady hlíny nebudu komentovat, jen bych ocenila pokud by byl průchod zachován . V tuto chvíli se tam již projít nedá. 

  Děkuji

  Hanka Pokorná 

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  02.07.2018 22:46 odpovědět

  Dobrý večer, zrcadlo proti Nové mají technické služby v plánu práce od minulého týdne, jen ještě zjištujeme, zda v příkopu není telefon nebo jiné sítě. Hína za kostelem byla dnes, po našem upozornění z minulého týdne od zdi odklizena a začne být postupně odvážena.

  RS

 • Hanka | hanka.poko(at)seznam.cz
  03.07.2018 17:59 odpovědět

  Super. Děkuji. Včera večer jsem kolem kostela šla a už se dalo projít.

  Hezké a pohodové prázdniny. 

 • jarka mala machova
  28.06.2018 23:33 odpovědět

  Dobry den, vlastne vecer, chtela bych pozadat a opravu lampy na  Kutnohorske 43 .Nesviti uz dele.dekuji jm

 • Obyvatel
  20.06.2018 19:11 odpovědět

  Dobry den,chtel bych podekovat vsem,kdo se udajnych ,,Hrozebnych kamenu"zastal. Protoze nebyt jich uz by se stako nemalo tragedii. Je tady oznacena obytna zona. A 20 km znacka, kazdy den tady vyslovene litaji auta jak na zavodni draze a retardery vyslovene preletaji. Kdyby tam ty kameny nebyly tyhle zavodnici by litali kolem vratek a vrat,a nedej boze ze by nekdo vystoupil z vratek,tak se veze az k potoku rozmazlej na kapote.a lide co tudy prochazeji stoupaji za ne,protoze maji jistotu ze je zadny bezohledny zavodnik nesestreli.

 • Marie Danišová | marie.danisova(at)seznam.cz
  18.06.2018 10:36 odpovědět

   

  Reakce na článek z obecního zpravodaje

   

  „Kameny u cest – skrytá hrozba“

   

  Vážený pane Šavrda, ačkoliv sami kameny před plotem nemáme, Váš příspěvek mi nedá a musím se k němu, jako obyvatel ulice, o které píšete, vyjádřit. Pokud je mi známo, nejsou v Písecké ani v návazné části ulice U Požáru žádná veřejná parkovací místa, vyhýbacích míst je tam víc než dost. Sami majitelé mají parkování na svých pozemcích.

   

  Potýkáme se nejen s tím, že přespolní na námi udržovaných trávníkových plochách parkují a ničí je tím, ale třeba také s tím, že tam kolemjdoucí venčí svoje psy, po kterých velmi často neuklidí. Že se snažíme toto minimalizovat je snad pochopitelné. O odpadkové koše a sáčky na psí výkaly i pro naši část obce jsem již na obec psala před 2 lety, stále bez odezvy.

   

  Čím se jako zastupitel zabýváte, je opravdu s podivem. Vyfotíte půl upravené ulice, ale že na druhé krajnici a za ní je na obecním pozemku tráva, kopřivy a další plevel sahající do výše 120cm a který je obcí sekán zpravidla až po několikáté výzvě občanů a když už je všude okolo posekáno, tiše přejdete. Ba naopak, upravenost obecních pozemků chválíte. Které máte na mysli? Náměstíčko kolem obecního úřadu?

   

  Kdybyste se navíc podíval do katastru nemovitostí, zjistíte, že obecní cesta na druhé z vašich fotografií vůbec nevede, kudy dle katastru vést má, ale je z velké části na soukromém pozemku. Hodlá toto obec řešit, případně majitelům kompenzovat?

   

  Ulicí Píseckou pravidelně jezdíte, ale musíme bezmála měsíc čekat, až někdo narovná dopravní značky, které nějací vandalové sundali a otočili. Tráva na přilehlých obecních pozemcích byla posekána do cca 3m od cesty, dál už asi není vidět nebo se čeká, že trávu a plevel bude sekat někdo jiný? O stav přítoku Jevanského potoka, který do Písecké ústí a připomíná stoku/smetiště se také nikdo nestará. Vozovka u vodovodu se v dolní části propadá, taktéž jsem dávala loni nebo předloni vědět na obecní úřad. Přijde Vám to málo? Stále vidíte jen ty kameny na soukromích pozemcích?

 • helena
  04.07.2018 14:57 odpovědět

  Dobrý den!
  Ráda bych reagovala na článek pana Šavrdy o kamenech kolem cest, které skutečně představují hrozby, které pan Šavrda popisoval. Sama mám osobní zkušenost, když na zledovatělém povrchu v ulici Písecké letos v zimě uklouzl můj syn a na kámen spadl. O pár dní později sousedka zakopla přímo o kámen, protože byl skryt pod sněhem. Pan Šavrda navíc ve svém příspěvku na nikoho neútočil a uvedl, že chápe důvody majitelů dotčených pozemků, ale že existují bezpečnější řešení. Problematika "kamenů u cest" se navíc týká celé obce, nejde jen o tyto dvě ulice.

 • Věra Králová | vera.kralik(at)email.cz
  08.06.2018 16:20 odpovědět

  Většina obyvatel si převážně na něco stěžuje. Já bych dnes chtěla poděkovat p. Semanskému na kterého jsme se obrátili s problémem vyplavené příjezdové cesty, kde se utvořily výmoly a nedalo se po ní bez problému project. Dnes nstoupila četa pracovníků a cestu upravila, věřím ke spokojenosti všech, kteří ulici Nad Požárem používají. Ještě jednou děkuji.

 • Alena Růžičková | aruzickova(at)post.cz
  30.05.2018 14:20 odpovědět

  Dobrý den, doslechla jsem se, že ještě v letošním roce začne oprava silnice Černokostelecké v Říčanech. Je to pravda a jak to bude případně probíhat a od kdy? Děkuji za informaci.  

 • Věra | vera.kralik(at)email.cz
  23.05.2018 09:37 odpovědět

  Jm veice rádi, že chce obec zavést nádoby na třídění odpadů pro domácnosti,rádi bychom to využívali. Máme však problém s vyvážením běžného kumonálního odpadu fi Padersen. Až doposud nám byl dpad pravidelně vyvážen. Poslední dobou ne. Fi prý zakoupila nový kuka vůz a ten do naší ulice nezajede. Na to, že platíme až nadstandartní částku se domnívám, že vše je jen na dobré vůli. Fi Padersen při jejím rozsahu jistě nedysponuje jen jedním autem na odvoz. Máme tedy odpadky sypat někam do pole?Bylo nám přislíbeno, že odpad bude vyvážet obec. Popelnice stále stojí na ulici plné a nic se neděje. Jako by to asi vypadalo s tříděným odpadem který bychom rádi uvítali.

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  30.05.2018 13:04 odpovědět

  Dobrý den, odpadky do pole určitě nesypte. Máte čtrnáctidenní svoz a pokud jsem správně informován, a vzhledem že jsem u tohoto návrhu byl, tak věřím že ano, zajistili jsme pro Vás svoz odpadu prostřdnictvím technických služeb obce. Odpad Vám byl vyvezen v minulém týdnu (nad rámec čtrnáctidenního svozu) a zítra Vám bude svezen opět, již ve standardních intervalech. Trochu mi tedy u Vašeho příspěvku chybí doplnění, že svoz byl proveden. A samozřejmě se pro Vás nic nemění ani ve smyslu dalších svozů.

  Rudolf Semanský

 • Viera | viera.hervertova(at)mitop.cz
  22.05.2018 12:42 odpovědět

  Dobry den. Už po třetí se mi stalo, že mi nedošla pošta z Mitopu Mimoň na adresu Nájemníkových, ul. Kutnohorská 125. Louňovice, 25162 Mukařov.

  Když se mi to stalo po druhé tak jsem volala na poštu a bylo mi řečeno, že doručovatelka byla nemocná a záskok to asi neuměl doručit. Ale to by se přeci zásilka vrátila. někdo snad obálky odcizuje, protože se jedná o obyčejnou poštu a ne doporučenou. Hledám e-mail na poštu, ale omylem jsem se asi dostala jak koukám jinam - Vy mi asi nepomůžete nebo ano?, telefon 606 646 408

 • Petr Hojzak | Petr(at)hojzak.cz
  23.05.2018 04:02 odpovědět

  Až se Vám to stane po desáté, tak si na to zvyknete. Já už dostal spoustu cizí pošty. Myslím, že jednou jsem dostal i cizí platební kartu. Jestli se nepletu, tak se i nějaké dopisy našly ve škarpě na kraji Mukařova. Docela by mě zajímalo, jak tehdy dopadlo to trestní oznámení.

 • Jiří Čurda
  16.05.2018 11:42 odpovědět

  Jen stručně - čekal jsem záplavu oslavných ohlasů na sobotní historické slavnosti, ale místní diskutéři mlčí :) Protože by ale nemělo platit, že se člověk ozve jen tehdy, když se mu něco nelíbí, chtěl bych na tomto místě upřímně vyjádřit obdiv každému, kdo se na organizaci akce podílel a poděkovat za nádherný zážitek. 

  A když už jsem u těch pochval - doporučuji všem návštěvu galerie Stará škola. I za tento počin velké díky :) Stejně tak doporučuji sledovat kulturní akce, které pořádá místní Kulturní a komunitní centrum, např. Křeslo pro hosta. Vyprávění pana Pištěka, byť se bránil většímu vzpomínání, bylo neskutečně zajímavé a zpětně mě mrzí, že jsem tuto akci pro sebe objevil až nyní. 

  Je potěšující sledovat, že obecní život už není jen o rozbitých silnicích, nepořádku u popelnic a obtěžování okolí vrčením motorových sekaček o nedělích a svátcích (ostatně s lidskou blbostí toho ani obecní vyhláška moc nezmůže), ale že si zde díky fungující spolupráci obce s místními spolky může každý vybrat ze široké nabídky příležitostí pro kulturní a společenské vyžití.   

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  30.05.2018 13:06 odpovědět

  Dobrý den, děkujeme za slova chvály, která samozřejmě velmi těší.

  RS

 • Anna Nekolná | jirinanemravova(at)seznam.cz
  09.05.2018 16:26 odpovědět

  Dobrý den, prosím o pomoc v hledání malého jorkšíra slyšící na jméno Matýsek, 

  barva černá aprikot, na krátko ostříhaný, žlutý řemínek proti klíšťatům. Stratil se dnes

  odpoledne 9.5.2018 v okolí ulice Na konci. \zavolejte na telefon 728078058.

  Děkuji.

3 4 5 6 7 8 9