Sdružení a spolky

Obrázek
TJ Sokol Mukařov

 

  • V sezóně 2011-12 nastupuje na trávník mukařovského hřiště pět týmů TJ Sokol Mukařov od nejmenších hráčů přípravky po dvě mužská družstva.

Více zde ..^

Obrázek
SDH Mukařov

 

  • Sbor dobrovolných hasičů Mukařov byl založen v roce 1931. Podílí se na spolkovém životě v obci, veliké zásluhy má zejména na každoročním dětském dnu. V roce 2014 samostatná kandidátka SDH Mukařov uspěla v komunálních volbách, když získala v zastupitelstvu obce 3 místa.

Více zde ..^

 

Obrázek
SDH Žernovka

 

  • Sbor dobrovolných hasičů na Žernovce byl založen roku 1904. V současné době se kromě hasičské činnosti prostřednictvím výjezdové jednotkz JPOV/1 obce podílí členové sboru i na řadě kulturních a společenských akcí na Žernovce.

Více zde ..^


Mukařov-sko, z.s.

 

  • Občanské sdružení Mukařov-sko vzniklo na konci roku 2005. Sdružení si dalo za cíl pomoci koncepčnímu rozvoji obcí sdružených pod obecním úřadem v Mukařově, tj. Mukařov, Srbín a Žernovka spolu s místními částmi Buda a Louňovičky. Kandidátka o.s. Mukařov-ska zvítězila v komunálních volbách v roce 2006 a následně i v roce 2010 a 2014.

Více zde ..^

Obrázek
o.s. Pro Srbín

 

  • Občanské sdružení Pro Srbín vzniklo v roce 2007. Cílem sdružení je oživit sousedský život a revitalizovat prostředí části obce Mukařov - Srbín. Tato část se nyní velmi dynamicky rozrůstá – stěhuje se stále více nových obyvatel, díky dostupnosti služeb i hlavního města a zároveň blízkosti přírody. Nicméně místní infrastruktura a vzhled obce neodpovídá 21. století. Lidé také nejsou zvyklí se setkávat a často se bojí vyjít za plot vlastní zahrady. Sdružení ukončilo svou činnost v lednu 2017 a někteří z jeho členů přešli do Mukařov-ska.

Obrázek
Top 09 Mukařov

 

  • Místní organizace Top 09 s působností pro obce Mukařov, Srbín, Žernovka a Svojetice je řízena 5-ti členným výborem, který se sestává z předsedy, místopředsedy a 3 členů výboru. Výbor místní organizace řeší vnitřní záležitosti místní organizace a definuje postoje prezentované směrem k občanům a ostatním organizacím a institucím.

Více zde ..^