MÁME NOVÉ TELEFONNÍ ČÍSLO NA EVIDENCI OBYVATEL A ODPADOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ: 608 191 049

Zahájení školního roku 2024/2025

Aktuální číslo 10/2024

Základní škola Mukařov slavnostně zahájila nový školní rok

Ředitel Základní školy Mukařov Ing. Daniel Barták přivítal na školní zahraně nové žáky společně se starostkou obce Mukařov, svými zástupkyněmi a učitelkami prvních tříd a nultého ročníku.

Slavnostní okamžiky si nenechali ujít ani rodiče a prarodiče dětí, které nově nastupují na naši základní školu, a symbolicky se do přivítání zapojili i žáci letošních devátých tříd. Dětem pomohli najít jejich paní učitelky a dokonce pronesli i zdravici, která nenechala nikoho na pochybách, že oni mají svou školu rádi a věří, že stejně to budou mít i noví prvňáčci.

Starostka Ing. Hana Zákoucká ve svém pozdravu zmínila i to, že letos školní rok začíná s menším omezením způsobeným končící stavbou - zateplením hlavní školní budovy. Stavební činnosti by ale neměly jakkoli narušit vyučování a staveniště zmizí do konce září. Už teď ale víme, že se stavební firmy do školy vrátí zase o dalších letních prázdninách, aby rekonstrukci budovy ze 60. let dokončily. Po zateplení přijdou na řadu vnitřní elektroinstalace a větrání. Pro děti i pedagogy se tak výrazně zlepší prostředí, kde tráví ve školním roce většinu dne.

Zveřejněno: 02.09.2024
Upraveno: 02.09.2024